15
mar

Fyzická rovina

   Autor: Asarat   v Kniha, Za závojom smrti | Zobrazené: 17x

Pristúpme teraz k čiastočnému vysvetleniu, ako pracujem a aké techniky, spôsoby a formy sa používajú na oživenie toho, čo bolo kedysi našou súčasťou a naším druhým ja.
Začneme klasickým vysvetlením troch úrovní fyzického života, ktoré v skutočnosti tvoria jeden celok. Pomôže nám to pochopiť, prečo chcem tvoriť celok s paralelným svetom, ktorý nám vlastne akoby ani nechýbal. Ale vieme žiť aj bez jednej ľadviny, bez jedného oka, atď., ale niečo nám bude vždy chýbať.
Máme fyzický a paralelný svet. Žijeme v dvoch rovinách. Chápeme to všetko pomyslene.

• Prvá fyzická rovina je normálny fyzický život. To znamená dva svety fyzickej úrovne. Pripravujeme sa na to, čo nás čaká, s uvedomením si všetkého, čo sa týka Vás.
• Druhá fyzická rovina je tá, kde pracujeme na sebe. Napr. keď sa stretávame a učíme sa. Učíme sa prijať iný svet ako ten fyzický. Spoznávame svet paralel a naše vnútro preto, aby sme mohli rozlíšiť jednotlivé nuansy nášho ja. Pochopiť, že je aj iná rovina, než fyzická existencia.
• Tretia rovina je vylúčenie dvoch predošlých fyzických rovín. Dostávate sa do svojho vnútra a otvára sa Vám svet poznania, ktorý vás priblíži k svetu paralely.

(A) Prvá rovina je fyzická úroveň života, v ktorom žijeme (napr. rodina, práca, záhradka, atď.). Aj keď sa to nezdá, aj pri tejto činnosti podvedome hľadáte niekde v diaľke vo svojom vnútri občasnú pomoc bez toho, aby ste si to uvedomili. Mnohí z vás sa v ťažkých chvíľach nadýchnu a narýchlo odbehnú v myšlienkach niekam ďaleko, aby požiadali o pomoc. V týchto krátkych momentoch si mnohokrát ani neuvedomíme, že sa napájame na paralelný svet, s ktorým sa snažíme nadviazať kontakt. Podstatná vec je však v tom, že vo fyzickej úrovni by sme mali pracovať len fyzicky – myslím túto fyzickú úroveň, o ktorej sa bavíme – a neulietať nikam inam.

Obrázok č. 8

Mali by sme sa snažiť koncentrovať na to, čo robíme a zaoberať sa čisto len úrovňou nášho mozgu a využívať ho na prácu s tým, čo sa deje na fyzickej úrovni. Ak zoberieme do úvahy, že v sebe vybudujeme silnú základňu a nedopustíme, aby sa na nás valili vnútorné pocity a myšlienky, akoby sme sa obrnili a vytvorili nepriestrelný štít proti emóciám a vplyvom zvonka. Treba však pritom mať na pamäti, že týmto dochádza akoby k narušeniu rovnováhy a to spôsobuje, že sa môžeme stať necitlivými materialistami, závislými na hmotných veciach. Nedokážeme potom prijať nič jemnohmotné. Preto si treba túto úroveň strážiť ako každú inú a brať ju z pohľadu fyzickej úrovne: teraz som tu a trénujem fyzickú úroveň. Aby sme sa úplne pochopili, pozrite sa na obrázok, ktorý je nad týmto textom. Náš fyzický svet je vlastne ten prvý obdĺžnik v obrázku (časť A).

(B) Keď tento tréning máme za sebou a ovládame túto situáciu, môžeme sa postupne uvoľňovať, pripustiť jemné nuansy nášho ja, začať tú bariéru uvoľňovať a dívať sa do nášho vnútra, čo sa tam vďaka tomuto začalo diať. Je to veľmi dôležité, aby sme sa naučili spoznať sami seba a spoznať to, ako sa vôbec dokážeme uvoľniť a ako sa dokážeme dostať do uvoľneného stavu. V tomto prípade samozrejme už pracujeme s druhou fyzickou úrovňou (B). V tejto úrovni by ste sa mali naučiť uvoľniť svoje ja, dostať sa do nižších hladín (napr. Alfa) a pracovať so svojím druhým ja na vyrovnanej úrovni. To znamená, že fungovať na fyzickej úrovni, avšak zároveň prijímať aj informácie, ktoré prichádzajú ako keby z vnútra, riadiť sa mozgom, ako aj srdcom.
Treba mať totiž na pamäti, že ak hovoríme o práci v týchto úrovniach, človeka berieme ako bytosť, ktorá sa skladá z troch nezávislých častí: TELO + MOZOG + DUŠA = fyzický človek. Tým, že sme spojili vo fyzickej úrovni bežný fyzický život s poznaním svojho vnútorného ja, dosiahli sme rovnováhu, ktorú sme potláčali pri tréningu prvej úrovne. Na základe tohto poznania sa môžeme kedykoľvek rozhodnúť, či chceme reagovať mozgom, alebo dušou. Je veľmi dôležité, aby v tomto bola rovnováha, pretože v mágii je dôležité mať vyvinutý vnútorný duševný svet pre jemné informácie, ktoré sa otupia ak budeme rozvíjať len svoju fyzickú úroveň, keby sme rozvíjali len mozog ako taký. Potlačením duševného sveta by sme sami seba o niečo ochudobnili a nedokázali by sme pochopiť ďalšie nadväznosti, ktoré nás v budúcnosti čakajú v týchto svetoch.

(C) Tretia fyzická rovina symbolizuje spojenie tých dvoch predošlých. Ak si dáme do celku tie dve roviny a ťažíme z nich, dôjde k zlúčeniu týchto rovín, ale môžeme si jednu z nich dať bokom (prepnúť) a existovať istý čas mimo jednej z nich. V tejto rovine pracujeme so svojím vnútrom a niektorí z vás to poznajú ako tzv. uvoľnenie tela, resp. meditácia. V tomto stave sa zúčastňujeme bytia na fyzickej úrovni a pritom môžeme kedykoľvek prežívať vedomé snenie a rozvíjať svoje duševné ja.
Keď však dôjde k vyrušeniu, náš prechod do fyzickej úrovne (úrovne mozgu) sa ničím nenaruší a nezostane nám pocit vnútorného rozhodenia, ani pocit toho, že sme sa vrátili z veľkej diaľky. Vrátiť sa do normálneho pracovného alebo fyzického režimu znamená len toľko, že treba otvoriť oči a normálne reagovať na svoje okolie. V tejto rovine však je dôležité sa naučiť správne sa odpútať od svojho fyzického Ja (mozgu) a pritom samozrejme s ním aj pracovať, pretože či chceme alebo nie, všetko čo sa odvíja a deje na duševnej úrovni, sa nám zobrazuje v hlave a je nutná spolupráca mozgu a duše. Ak sa správne naučíme meditovať, či uvoľňovať, naučíme sa urobiť prvý krok k tomu, aby sme mohli prejsť do vyššej úrovne, alebo pre tých, ktorí to chcú inak, do nižšej úrovne bytia. Na obrázku to máme znázornené ako tretiu časť fyzickej úrovne. Vychádzam teraz z toho, že ste sa toto už naučili a ovládate svoje fyzické Ja a plynule sa budem snažiť prejsť ďalej a vysvetliť to, čo už poznáte – umelý paralelný svet.

Tento príspevok bol odoslaný v streda, marec 15th, 2023 o 12:37 a je zaradený pod Kniha, Za závojom smrti. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek