25
feb

Rozhovor s Ašaratom po dvadsiatich rokoch

   Autor: Asarat   v Rozhovor | Zobrazené: 73x

 

Od prvého rozhovoru zverejnenom na tomto webe ubehlo dvadsaťdva rokov.
Od toho posledného pätnásť rokov. Sú to skoky a počas rokov sa mnohé zmenilo. Moji kolegovia a žiaci mi dnes adresovali otázky, na ktoré som sa snažil čo najúprimnejšie odpovedať.

1. Viacerých zaujíma to, že či by si znovu šiel cestou mágie, keby mohol začať život odznovu

– Nuž na toto ťažko mi je povedať, či by som šiel? S úsmevom hovorím, že ak sa ešte raz narodím chcem byť niečo „poriadne“ napríklad lekár na špičkovej úrovni.

2. Čo Ti mágia dala a čo vzala?

– Mágia mi dala veľa a ešte viacej mi zobrala. Ak sa do nej človek naozaj ponorí a ponorí sa tak, že je trpezlivý, má rešpekt a chce sa hlavne učiť, tak veľa môže dostať. Nič nezíska a na druhej strane veľa odovzdá a o veľa príde. A predsa mu to veľa dá :). Schizofrenická odpoveď pre laika a ten kto to pozná ma pochopí.
Mágii som za veľmi veľa vďačný a veľa som vďake nej dosiahol. Akoby som tam našiel kompenzáciu za to, že ma v mladosti komunisti „bili“ , hoci som nechápal prečo. Mágia sa stala mojím Ja, mojím životom a vďaka tomu som sa dostal tam, kde by som sa ako človek na tej úrovni, ako ma predchádzajúci režim oklieštil, nikdy nedostal. Mágia mi otvorila dvere k ľuďom, postaveniu a istým spôsobom ma vychovala a vzdelala.
No ten, kto mi je v tejto oblasti najbližší vie, koľko utrpenia a bolesti je za tým všetkým.
V mágii, ak sa jej človek naozaj odovzdá, nič nie je zadarmo. No aj tak už inak asi ani žiť nechcem a ani už neviem.
Takže vzala i dala mi všetko. Život, ktorý žijem navonok, je klam a realita je ukrytá pred očami často aj súputníkov a žiakov, pretože „za ten pomyselný roh budovy- života“ nevidia.

3. Prečo si sa rozhodol venovať mágii

– Ja som sa jej sám nerozhodol venovať. Ja som sa v tomto živote „ocitol“.
Vraj som sa tak rozhodol sám ešte počas doby predchádzajúcej inkarnácie. A svojím učiteľom som, ako ich niekdajší učiteľ pred smrťou povedal, kde sa narodím aj kedy a oni ma proste čakali a našli. Následne ma postupne čiastočne vychovali a opätovne uviedli späť do tohto života. Potom to už išlo samé. Život ma tlačil týmto smerom, či som to chcel a či nie. Vo fyzickom svete sa mi všetko zatváralo a tu naopak postupne otváralo. Vlastne v istom čase som pochopil, že musím to prijať a prijal som to. Dlho predlho to trvalo, ale snáď už chápem.

4. Čo je tvoj najvytúženejší, či povedzme „najchcenejší“ životný cieľ (jeden najhlavnejší)? Čo by si chcel ešte dosiahnuť?

– Chcel by som vedieť ovládať mágiu ešte na vyššej úrovni. Napriek tomu čo viem, stále by som sa rád od niekoho učil. A chcel by som sa toho veľa naučiť. Aj keď v tomto smere sa učím od kolegov a žiakov, pretože oni veci vidia svojimi očami. A ako kolegovia majstri učia našich žiakov aj ja sa ešte stále učím veci vidieť z iných uhlov pohľadu. Tiež sa učím tým, čo mi život prináša. Ľudia majú na mňa rôzne požiadavky a tie ma nútia hľadať nové veci a spôsoby, z ktorých potom vznikajú nové techniky práce s mágiou.

A druhou túžbou je vychovať ešte mágov a na vysokej úrovni a jedného dňa, keď už budem musieť nadobro odisť, tak odísť s vedomím, že Selekcia bude ďalej v živote pokračovať a budú mať na čom stavať ďalšie generácie.

5. Už vyše storočia existuje možnosť mágiu (deje v jemnohmotných sférach, existencia paralelných svetov, alternatívnych realít či „vesmírov“, atď., atď. ) podložiť empirickými dôkazmi z dielne súčasnej technickej vedy. Napríklad sme dnes schopní „merať“ a za pomoci techniky alebo vedeckých definícii prehlásiť tvrdenia mágie za platné. Čo je veľkým úspechom. Styčné body vedy a mágie sú momenty v ktorých sa dá mágia a jej výsledok práce, podložiť vedecky. Napríklad v Čechách nájdeme starších známych mágov, ktorí sa tomuto tešia, lebo v tomto vidia cestu pre zachovanie magickej obce pre budúcnosť, ale nájdeme aj pár kusov, ktorí toto nevítajú a držia sa skôr vžitej dogmy.
Otázka bola smerovaná na to, ako ty hodnotíš túto tému?

– Ja osobne stretnutie mágie a vedy veľmi vítam. Vedci vlastne niekoľko krát potvrdili čo som v minulosti tvrdil. Uvediem dva príklady.
Prvý je nasledovný:
14. Júla 1995 som istému žiakovi a kolegovi v jednej osobe povedal nasledovné.
„Poznač si tento deň, pretože som pri astrálnych potulkách vesmírom objavil teleso ,ktoré sa blíži k zemeguli. Vedci ho objavia za niekoľko dní, pretože je tak ďaleko, že ešte ho nevidia“. A vskutku sa to naplnilo.
Helly boppova kométa alebo aj
Halova-Boppova kométa, bola objavená 23. júla 1995. A ten kolega potom ako sa to objavilo ako senzácia v médiách mi ihneď volal, že moje slová sa potvrdili.

Druhým a takým už menej známym príkladom je, že som kedysi v rokov 1995-1996 písal príbehy cesty vesmírom, kde tento náš vesmír som uviedol, že má začiatok i koniec a za ním a či pred ním, (to je to uhol pohľadu, z ktorej strany sa dívam) je niečo ako biela hmota.
Biely vesmír. Pred dvoma troma rokmi som zachytil informáciu, že vedci vyslovili hypotézu, že náš vesmír je konečný a že za ním je biela hmota.
Ja teda prienik vedy a mágie vítam. Prečo by aj nie, veď veda nakoniec môže potvrdiť isté veci, ktoré my robíme a učíme.

6. Čo považuješ za najväčší životný omyl v mágii?

– Úprimne? Asi by som našiel viacej momentov, ale asi najväčší omyl bolo učiť niektorých, ktorých som učil a sklamali. Asi mojím najväčším omylom v mágii boli ľudia. Aj keď by som mal možnosť vrátiť čas, asi by som konal opäť rovnako, lebo ma to poučilo a ukázalo správny smer. A aj vďaka tomu som udržal učenie v rovine spoločenstva a nie sekty. Niektorí chceli z toho
učiniť sektu, kde učiteľ je neomylným a jediným bohom v ich živote. A takto by som vedel pokračovať ďalej, ale nech mi je odpustené, že nebudem pokračovať na túto tému.

7. Čo si v mágii počas života použil, čo by si už nikdy nechcel zopakovať?

Ja osobne asi ani neviem. Všetko čo som použil ma niekam posunulo. Sú veci, ktoré som samozrejme vypustil zo svojho portfólia, aj keď ich stále ovládam, ale už neučím a nerobím to. Sú akoby v zakázanej knižnici a tam už pustím len toho, kto za to naozaj stojí. Ale kto a kedy to bude neviem.

8. Ako vnímaš rozdiel záujmu o vyššiu mágiu spred 25 rokov a v súčasnosti s terajšími žiakmi?

– Rozdiel je v mnohom. Vtedy bol internet v plienkach, ezoterická literatúra bola tiež len tu a tam a aj to nestála za nič. Ľudia tu okrem Reiki a Silvovej metódy nemali nič. Ak sa tu a tam niekto zjavil, sály boli nabité a dnes sú kurzy o pár ľuďoch. V našej skupine teda ľudia boli samozrejme tiež hladní po vedomostiach a nemali odkiaľ čerpať. To čom som písal a po kapitolách sa vytláčalo, tak sa  zdieľalo po prečítaní medzi kolegami.
Ľudia boli schopní sa ihneď mobilizovať a prísť, keď som mal náhodou čas. A často po zavolaní, že môžem a mám čas sadali do áut a precestovali aj štyristo kilometrov, aby sme spolu strávili niekde tri hodiny.


Dnes je to o tom, že sa musím s každým baviť v bielych rukavičkách a opatrne našľapovať. Prečo? V prvom rade je to o egu a v druhom o osobnej precitlivelosti a neochote niečo obetovať viac zo seba ako je jeden a pol dňa do mesiaca. A z toho jeden a pol dňa je to len pár hodín.
Všetci mi hovoria, že doba sa zmenila, ale ak sa doba zmenila, tak mágia a jej podstata sa teda nezmenili! A ja som si vedomý, že v drvivej väčšine takto vychovám akurát tak kávičkových mágov. Tí budú meditovať nad pojmami a technikami mágie kdesi pri teplej káve a tam to skončí. Tiež badám fenomén mágov doby, že všetko chcem robiť len mentálne.
Boh chráň niečo ako otvoriť ústa vysloviť kliatbu a podobné techniky. A potom sa niektorí čudujú, že im veci nejdú. Pretože mentálna rovina (ak len v tej rovine pracujem) je nebezpečná v tom, že ma mozog oklame. Myslím si, že pracujem a ani si neuvedomím, že vlastne som už len v rovine fantázie. Žiaľ skutočne upadá záujem o skutočné zvládnutie mágie. Zvládnutie skutočnej mágie.

9. Kedysi tu boli témy o prvorodených, prečo sa táto téme vytratila? Kedysi Selekcia hľadala prvorodených a je mi divné, že dnes v Selekcii počujem o obyčajných ľuďoch a tí sa chcú venovať kadečomu, ale mágia ide do úzadia.

Na toto Ti odpoviem tak, že žiaľ priviedla ma k tomuto nutnosť a doba. Toto ma priviedlo k tomu, že Selekcia už dávno nehľadá „hlas krvi“ alebo prvorodených. Tak ako každý kto žije v ľudskom tele Ťa dokáže sklamať. A ja som zažil veľmi veľa sklamaní. A tak som sa v jednej dobe rozhodol, že dám šancu každému. Ide o prežitie učenia a Selekcie. Každý kto tomu venuje svoj čas a energiu, má šancu sa mágiu naučiť do istej miery. A súčasne tým zabezpečujem, aby učenie nezaniklo pri niekoľkých samoľúbych jedincoch, ktorí sa o učenie ani nechceli deliť. A potom sa divíme, že sa tu objavujú fenomény iných prúdov? Ja som tomu dal všetko a dávam všetko. Ale ak nie je odozva, tak musím konať tak, ako konám. A dal som šancu úplne každému. Ľudia často veľmi pozitívne vedia aj prekvapiť – rovnako ako sklamať. Ale žiaľ prvorodený skrz hlas hlasu krvi často sklamali. Táto posledná veta je pre nezainteresovaných nezrozumiteľná, ale ten kto má, ten ju pochopí.

10. Píšeš o rôznych veciach ako sú mágia, duša, život po smrti, paralelné svety, alternatívne reality, kliatby a tak ďalej. Sú tieto publikácie založené na tom, čo naozaj vieš a sú za tým roky bádania alebo niečo z toho sú len teórie?

– O všetko o čom píšem( najnovšie niečo málo vyšlo aj knižne pod názvom Život po smrti), je všetko tvrdá prax. Mágia sa dá preberať pri kávičke a horiacej sviečke, ale ja sa mágiu snažím realizovať v praxi. A či to bola téma Paralelné svety, Kliatby a Magické písmo, či už spomenuté aj Alternatívne reality sú dielom dlhých rokov praxe. Stále na sebe pracujem a snažím sa hranice posúvať. Bez toho by som sa asi nudil. Samozrejme baví ma učiť, ale tieto výzvy sú hlavným palivom. Trvá roky, kým niečo ako publikáciu dám do sveta. A počas tých rokov je za tým drina a ja skúšam, pracujem, padám i stále vstávam až kým to nerozlúsknem.
A potom, keď si to niekoľkonásobne overím, tak napíšem o tom publikáciu a či manuál, podľa ktorého je možné sa učiť. Takto vznikli publikácie či už to bolo o Duši, Emočnom tele, ale i kliatby atď.

11. V poslednej dobe sa dosť často medzi ľuďmi skloňuje slovo zakliatie, kliatba, urieknutie a podobne. Aký je tvoj názor na tieto veci?

V tomto sa môj názor nezmenil. Jestvuje zakliatie, urieknutie a samozrejme aj kliatba.
Avšak z desiatich prípadov je určite deväť o tom, že sa mi v živote nedarí a nepriznám si, že je to tak. A tak to ľudia najmä kvázi odborníci na mágiu zvalia na zakliatie a podobne. Pravda je však taká, že človeka treba z cesty, ktorá je v podobenstve mnou opísaná ako červená cesta, dostať na tú „čiernu“ cestu, aby sa mu darilo.
Čo sa kliatby týka, za svoju prax som sa s kliatbou stretol, ale len raz so skutočne silnou kliatbou na celý rod.
Spresním celý ženský rod a táto kliatba sa ťahá už tretiu generáciu.
Toto je však skutočná zriedkavosť a keďže ide o pradávnu kliatbu veľmi silnej osoby, ktorá kliatbu uvrhla na vlastné potomstvo rodu, tak je ťažké s tým niečo robiť.
Vlastne som si s touto kliatbou nedal ani ja rady a nedokázal som rod do predposlednej generácie ochrániť. Či poslednú generáciu žien som spod tejto kliatby ochránil, to chce čas, aby sa preukázalo. Sú to už dospelé slečny a typ kliatby bol …. (nemôžem prezradiť aký) a treba počkať roky, aby sa ukázalo, či som tu uspel alebo nie. Je možné, že ja sa odpovede už ani nedožijem.

 

Vážení priatelia, čitatelia, ak máte záujem diskutovať, alebo položiť ďalšie otázky, môžete tak urobiť na blogoch Spoločenstva Selekcia.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, február 25th, 2019 o 9:09 a je zaradený pod Rozhovor. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek