25
feb

Rozhovor s Ašaratom, časť II.

   Autor: Asarat   v Rozhovor | Zobrazené: 68x

 

Teraz to vyzerá tak, že dostať sa do cieľa je skoro nemožné.
Len to tak vyzerá. Pár ich došlo do cieľa. Ale keď tam už došli pochopili, že sú opäť niekde na začiatku. Mágiu sa totiž učíme počas celej našej existencie a stále sa je čo učiť. Nedá sa povedať, že už viem všetko asi ani v jednom bode.

Koľko je takých učiteľov ako si ty?
Tak toto ťažko odhadnem. Nechcem znevažovať žiadne učenie, takže učiteľov je veľa v rôznych oboroch. Čo sa týka toho okruhu, v ktorom s hýbem ja, tak je ich málo. Povedal by som kriticky málo.

Prečo ich je tak málo?
Mnohí nechcú učiť, lebo je to väzba na mnoho rokov. Vychovať od úvodu žiaka je strašne veľká záťaž a povedzme si otvorene – čo by z toho mali? Tí, ktorí došli na náš vrchol, sa len pousmejú nad tým, ak majú toto robiť za peniaze a tak radšej svoj čas venujú inému. Mnohí učia len tak a potom aj to učenie je len tak, že z toho žiaci nič nemajú Roky stoja na mieste a nič sa nenaučia, len sa pozerajú na toho, kto niečo robí a je na nich či niečo z toho pochytia alebo nie.
A ďalší sa nechcú viazať. Prvých svojich novodobých žiakov som začal učiť asi pred trinástimi rokmi a dodnes ich učím, hoci už sami môžu učiť. Ešte stále je toho veľmi veľa, čo sa potrebujú učiť. A aj toto je dôvod, prečo sa nechcú na túto dráhu púšťať a radšej robia praktickú mágiu. Mne to trvalo dvadsaťosem rokov, než som dostal pokyn, že môžem učiť. Medzitým som musel samozrejme mágiu aj praktizovať a prejsť mnohými skúškami. No a ak to takto zhrniem, ani sa tým ľuďom nedivím, že sa im do toho nechce.

Je cesta mágie nebezpečná?
No toto je zaujímavá otázka. Aj keď odpoveď asi poznáme všetci. Je viac ako nebezpečná. Nie je to len tým, že vás môže strhnúť nejaká sekta, ale aj je tu aj kult duše. Mnohí to berú len ako fantazírovanie o zapredaní či zotročení duše človeka, ale ak sa to stane, to precitnutie je veľmi tvrdé. A obvykle je už veľmi neskoro. Väčšinou to človeka zabije. Či už vás to doženie k samovražde, alebo sa stane nejaká iná náhoda, alebo ak to prežijete, ostanete navždy niekde uväznený.

Znie to ako hororového filmu. Viem, že vieš, čo vravíš, ale si si istý, že toto chceš uviesť na verejnosti?
A prečo nie? Treba sa pozrieť aj za oponu. A povedzme si úprimne, čo je náboženstvo? Čo bolo pred Kristom? A čo je to cirkev? Je to iná forma toho, čo tu opisujem. Netvrdím, že ateizmus je tá správna cesta, ale aspoň vás ako-tak chráni pred inými nástrahami. Pretože cirkev a kulty stavajú na slabých jedincoch, ktorí potrebujú silného vodcu alebo pastiera. Mágia potrebuje silného vodcu, aby vládol sebe a ak treba, stal sa pastierom, akých má aj cirkev. Možno niekto povie, že je to celé zvrátené, ale myslím, že tí, ktorí prešli mojimi rukami, vedia o čom hovorím. Avšak ateizmus je to isté ako cirkev – sú tam silní jedinci a ovládajú vás cestou popierania toho, čo je v duchovnom svete. Takže z kaluže do blata a spod dažďa do búrky. Svojím spôsobom sme spútaní každý niečím, či niekým a ani o tom nevieme.

Zotročenie duše, zapredanie duše? To znie dosť drsne, ako to chápať?
No treba to chápať doslovne. Málokto vie, čo znamená sekta, kým v nej nie ste. Neviete, aké má zákonitosti. Tu a tam len niečo počujeme alebo čítame, ale skutočné jadro veci je o niečom inom. Najme ak to človek sám chce, berie sektu ako rodinu, život v kolektíve a v istote a samozrejme správnou manipuláciou sa dá dosiahnuť to, čo je cieľom každej sekty. To znamená mať ľudí pod úplnou kontrolou a usmerňovať ich konanie a myslenie.
Od toho je len krok k vedomému podvoleniu sa človeka. Niektorí mágovia však netvoria len náboženskú a ekonomickú sektu, ale zamerajú sa na silu a dušu človeka a vy sa ľahko stanete sa súčasťou ich sveta. A stade už niet úniku.

Môžeš okolo tohto povedať trošku viac, alebo chcem už priveľa?
Ide tu o fakt, že sa stanete súčasťou sveta paralely daného mága. Sveta, z ktorého on sám pochádza. Ak to chcem zjednodušene popísať, človek uzavrie zmluvu o tom, čo sa s ním udeje po smrti a kam poputuje jeho duša. Ak je mág dosť silný, ľudia mu slúžia už počas života vo všetkom, čo potrebuje. Pritom si nikto nič ani len nepovšimne. Život navonok ide ďalej.
Samozrejme vyvstane tu hneď otázka prečo? Mágov málo vidieť – tých skutočných by ste ani len nepovažovali za mágov. Prečo? Lebo skutočne silný jedinec, ktorý stojí na vrchole, chodí po svete ako obyčajný človek a trápia ho obyčajné problémy. Nechodí ovešaný kadejakými amuletmi, aby už z diaľky všetci videli, že sa hrá na stredoeurópskeho šamana či inú kreatúru. Nikto, kto to o ňom nevie, to nemá ako zbadať a ak to aj niekto tuší, tak sotva odhadne, aký je a kam patrí. Či je len produktom tých rýchlo-kurzov a už vytriezvel, alebo je to gigant. Silný a nebezpečný, ak mu skrížite cestu.
A ak sa stretnete s niekým takýmto a a pristúpite na spoločnú cestu, vrátiť sa už nemôžte. Či tomu niekto verí alebo nie, takýto človek spečatí svoj osud s niečím, čo sa nedá žiadnym administratívnym úkonom zmazať. Rozprávka o zmluve s diablom sa stane skutočnosťou a nekončí ako rozprávka. Proste stále niekam patríte. A aj keď nikam nebudete patriť počas života, o vašu dušu sa potom pobijú svety paralel. Rozdiel je len vtom, či to niekto urobí tu a teraz počas života alebo potom, čo svet opustil. Je to dosť komplikovaná téma, ale dúfam, že som podstatu vystihol.

…….
Pokračovanie rozhovoru budeme uverejňovať priebežne. Ak máte nejaké zaujímavé otázky, na ktoré by ste chceli poznať Ašaratov názor, môžete nás kontaktovať.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, február 25th, 2019 o 8:51 a je zaradený pod Rozhovor. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek