25
feb

Ovládanie svojho Ja / Výučba

   Autor: Asarat   v Zasvätenie do mágie | Zobrazené: 53x

Prvý bod, ktorý je potrebné pochopiť, je ovládanie seba a svojho JA, ktoré vám diktuje, ako v určitých momentoch reagovať. Samozrejme, že každý sa vie ovládať do určitého štádia, ale nie je jedno, ako sa budete vedieť ovládať s touto novou silou, pretože potreba sebakontroly u mága je ďaleko vyššia ako pri iných bežných ezoterických praktikách. Kým pri bežných činnostiach sa má ponechávať jedincovi – terapeutovi voľnosť prejavu a súcitenia pri práci so subjektom, tu musí terapeut dosiahnuť úplné vypnutie svojich emócii.

Jedným z príkladov práce s emóciami pri práci s mágiou a čarodejnými prvkami je sila precítenej emócie, ktorú kedysi vkladali do svojej kliatby tí, ktorí chceli škodiť iným ľuďom. Takíto ľudia vedeli použiť silu svojho hnevu a emócie tak, že spojili svoje prianie a emóciu v ucelený a premyslený celok, čím vytvorili, či už vedome alebo podvedome, funkčný a životaschopný program. Nedá sa vylúčiť, že pri tom zohrala svoju úlohu aj iná sila, ktorá bola vonkajšou súčasťou na scelenie životaschopnosti programu.

Samozrejme, sú aj iné formy práce s emóciami – napríklad terapeut Silvovej metódy, ktorý sa snaží precítiť a poznať subjekt pozorovania z pozície vnútorného precítenia emočného sveta a potom si objekt vizualizuje na mentálnej obrazovke. Nemôžem tvrdiť, že by sa v týchto momentoch využívali emócie nevhodne, ale treba si uvedomiť, že vy budete pracovať, alebo mnohí už aj pracujete, na úplne inej frekvencii.
Tak, ako vás na kurzoch, seminároch, stretnutiach či náboženských aktivitách učia spoznať emóciu lásky a precítiť radosť, tak tu sa treba vedieť od tohto všetkého odosobniť.
Pretože ak si myslíme, že opakom lásky je zlosť, tak ako je opakom svetla tma, uvádzame sa do omylu. Pretože aj zlosť, hnev či nenávisť je stále obdobným emočným prejavom, ktorý sa negatívne odrazí na práci a výkone mága.

Pristúpme teda ku konkrétnemu opisu trénovania prepínania bez emočnosti.
Každý tréning sa snažte robiť osamote a bez svedkov. Nájdite si svoje miesto či kút, kde viete, že nebudete rušení ničím a hlavne nikým.
Svoje okolie začnite upravovať adekvátne tomu, ako sa vám páči. Ideálne je, ak si môžete v dome či byte vytvoriť súkromnú miestnosť určenú práve na tento zvláštny životný štýl. Ak sa to technicky nedá, treba si nájsť miesto niekde inde hoci aj v starej šope a podobne.
Postarajte sa o to, aby ste neboli počas učenia sa nijako rušení. Ak vás aj niekto vyruší, berte to ako súčasť tréningu a nenechajte sa vyviesť z rovnováhy. Jednoducho to berte ako súčasť vášho výcviku. Neskôr sa aj tak budete musieť naučiť nereagovať na takéto podnety, ktoré iných vyvedú z rovnováhy.
Ak máme miesto vybraté a pripravené (nemusí to byť podmienka), zahájime prvý krok k ovládnutiu svojho vnútra – tréning s hudbou, ktorú počúvame.
Každý má svoje obľúbené skladby či interpretov. Najprv si púšťajte interpretov a skladby, ktoré vás uvádzajú do príjemného rozpoloženia.

Keď sa ovládnete a nenecháte sa strhnúť do víru tanca a zábavy, tak po čase pocítite, že prichádza príjemný pocit pokoja a kľudu. Teraz je čas zmeniť štýl toho čo počúvate na pravý opak. To znamená púšťať si hudbu, ktorá vás vyslovene dráždi. Toto treba aplikovať dovtedy, kým nemôžete s určitosťou povedať, že sa už ovládate natoľko, že sa nenecháte ovládnuť žiadnou emóciou z počutého.
Musíte sa dostať až do štádia, kedy prestanete vnímať hudbu a budete len niekde v úzadí počuť niečo, čo síce poznáte, ale patrí to do okolitého sveta, tak ako šum z ulice a podobne a preto to neruší. Takto sa postupne dostanete do štádia, že sa budete vedieť odpútať od okolia a jeho rušivých momentov.
Musíte dosiahnuť pocit uvoľnenia a pokoja. Keď dosiahnete tento pocit, môžete postúpiť ďalej. Teraz môžete začať s prácou a začať sa venovať tomu, čo ste sa už naučili. Začnite si opakovať veci, ktoré potrebujete. Zahájte cvičenie len tréningovo, bez pôsobenia síl energií, aby ste zistili, ako vám to pôjde teraz, keď už ste presvedčení, že ovládate túto časť.
Ak všetko prebehne hladko, môžete si gratulovať – túto časť máte zvládnutú.

Tento príspevok bol odoslaný v štvrtok, február 25th, 2021 o 13:05 a je zaradený pod Zasvätenie do mágie. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek