24
feb

Hľadal som

   Autor: Asarat   v Nezaradené | Zobrazené: 30x

Hľadal som, ale neviem, prečo som nenašiel.

Pred nejakým časom som si povedal, že sa pokúsim nájsť niekoho, komu by som posunul vedomosti, čo mám. No ako sa zmenil svet, teda naša krajina za dvadsaťsedem rokov? Až tak veľmi prekvapivo, že som si myslel, že som v inej krajine.
O čo ide? Pred necelými tridsiatimi rokmi som brázdil Slovensko, ako aj mnoho iných krajín. Otvoril sa svet a my sme mohli cestovať po svete skoro už slobodne a mohli sme si vymieňať skúsenosti v oblasti ezoteriky a mágie. Boli nás desiatky, možno stovky. Samozrejme som vedel, že nie každý to berie inak, ako len módnu vlnu.
Už vtedy na mňa okolie tlačilo, aby som začal učiť, ale pre rôzne príčiny som odolával. Niekedy v roku 1994 som sa nechal presvedčiť a od roku 1995 kontinuálne bez prestávky učím.
Učím, čo som sa naučil, a učím svoje techniky a umenie. Nekopírujem vôbec nikoho a od nikoho som jeho učenie neprevzal ako formu účasti na platenom kurze. Samozrejme som aj ja absolvoval rôzne kurzy. Som majster učiteľ Reiki, mám tri stupne Silvovej metódy a nejaké skúsenosti som zbieral aj u Alberta Ignatenka a aj Numerológia mi čo to hovorí, veď J. B. bol môj dobrý priateľ. No napriek tomu nič z toho neučím a nemám v ponuke toho, čo som napísal, vytvoril a čo učím.

Moja cesta je náročná, mnohí sa tou cestou vydali, ale nedošli do cieľa. Ďalší zase boli úspešní a došli do cieľa. Samozrejme sa ten cieľ počas rokov akoby vzdialil a cieľ je oveľa ďalej ako pred dvadsiatimi rokmi.
Avšak späť k tomu, z čoho som sklamaný. Ozval som sa viacerým ezoterikom, teda „duchovne naladeným“ – „kolegom.“

No na moje prekvapenie namiesto toho, aby sme hľadali možnosť na výmenu skúseností a podobne, našiel som len tlupu egocentricky do seba zahľadených ľudí, ktorí mali len záujem o jediné stretnutie. Zaplať mi a ja urobím, čo viem, či to chceš alebo nie, a ak nie, tak neotravuj.
Teda, aby som bol férový, až na jednu výnimku – v Žiari nad Hronom sa našla jedna jediná výnimka, pani, ktorá bola ochotná sa aspoň porozprávať cez mobil.
Neviem, čím to je spôsobené. Kedysi slovo mág alebo ezoterik v nás vyvolávalo pocit spolupatričnosti a skoro automaticky až kamarátstva.

Dnes je to o jedinom, zaplať mi od 10 eur – 5000 eur. A ja budem s tebou potom komunikovať. Zamýšľam sa, koľko takto strácame? Je to už naozaj len o tom, že ak sa ozve niekto, kto prichádza s ponukou, že som tu a nič v podstate nechcem, len stretnutie, a ak vzájomne nájdeme pochopenie, mohli by sme sa vzájomne vedomostne obohatiť. No toto sa stratilo a ja neviem, kde, kedy a prečo. Áno, tých dvadsaťpäť rokov, čo som verejne neučil a bolo to len určené pre spoločenstvo Selekcia, sa asi niečo udialo vo svete.

Prečo som sa vybral na túto púť niekoho hľadať? Pretože som chcel nájsť žiakov, ktorým by malo zmysel posunúť ďalej to, čo viem navyše mimo žiakov, čo učím.
No našiel som len hrubosť, aroganciu, zahľadenosť do seba hraničiacu s narcizmom.
A tak som to vzdal. Škoda či nie? Neviem odpovedať, keďže sa nie je ako sa dozvedieť pravdu, že čo by bolo keby.

Kto mi odpovie, čo je príčinou tohto správania sa ľudí, ktorí deklarujú, že sú duchovne na vyššej úrovni?

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, február 24th, 2020 o 11:07 a je zaradený pod Nezaradené. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

2 komentárov

Anubis
 1 

Som s tebou už 20 rokov, na začiatku to vypadalo dosť sľubne, ale v procese sa to celé nejako pokazilo…už dávno si písal príbeh ako sa stratili cenné informácie možno sa história opakuje. Určite sú niekde uložené a dostanú ich vyvolení…

jún 25th, 2020 at 18:06
Asarat
 2 

Kolega Anubis, áno kráčame spolu dvadsať rokov, a preto si myslím vieš, ako mi záleží, aby sa naše rady rozšírili o tých, ktorí sa tiež stanú nositeľmi tajomstva záleží.
My ..(a aj ja) potrebujeme, aby prišli mladý. Pretože naša generácia starne a nám nepomôže to ak by naše rady rozšírili len starší jedinci, ktorí „skončia“ s nami životnú púť. Ide mi o mladších jedincov, ktorí tu budú aj potom, čo my tu už nebudeme. Teda potrebujeme naše rady rozšíriť o kolegov vo veku medzi dvadsaťpäť až štyridsať ročných. Samozrejme, že sa nebránim ani iným vekovým kategóriám, ale tí s vekom vyšším sa zaradia vekovo ku nám a to nám nerieši budúcnosť.

jún 26th, 2020 at 12:38

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek