20
júl

Zasvätenia – úvod

   Autor: Asarat   v Zasvätenie do mágie | Zobrazené: 70x

Existuje veľa spôsobov zasvätenia. V podstate každý, kto pracuje na určitej úrovni, si časom dokáže nájsť svoj spôsob odovzdania sily. Ten najstarší spôsob je asi ten, keď umierajúci odovzdá svoju silu svojmu nasledovníkovi. Sila sa odovzdáva v posledných chvíľach života. Človek, ktorý disponuje určitou silou či schopnosťami, ich odovzdá svojmu nasledovníkovi dotykom ruky, svojou vôľou alebo nejakým artefaktom.
Je viacero možností, ako odovzdať silu na viacerých úrovniach. Je rozdiel aj v tom, komu a ako idem svoju silu odovzdať. Buď ide len o nabudenie síl, aby sa rozprúdila energia, alebo ide o odovzdanie sily mágie, alebo o úplné odovzdanie sily a vedomosti na pokračovateľa. Je možné zasvätiť množstvo ľudí na tej najnižšej úrovni, napríklad silou rôznych jednoduchých techník určených primárne na liečenie, čím sa väčšinou nič nepokazí. Človeku sa rozprúdia energie, cíti ich v rukách, hrejú mu, všetko mu funguje a dokáže týmto liečiť. Ja tu zasvätenie do týchto energií neopisujem.
Na zasvätenie do mágie však treba inú silu a iný stupeň znalostí. V prvotných stupňoch sa zasvätenie do síl mágie môže udiať cez magické písmo, kde je stanovené, čo chcem a v akej intenzite odovzdať. Treba si pripraviť text a zvoliť silu, ktorú adept dokáže absorbovať. Týmto textom sa mu otvorí cesta do sveta tajomna, začne vidieť a chápať. Ťažko povedať, koľko času bude potrebovať, aby obsiahol všetko to, čo sa mu zrazu bude diať na úrovni vidín. Pretože nejaký čas nebude vedieť odhadnúť, čo je fantázia, čo realita a čo zmes toho všetkého. Mozog sa bude istú dobu brániť tomu, čo sa s ním deje, že vníma to, čo predtým nevnímal. V tomto prípade nehrozí nejaké veľké nebezpečenstvo, lebo toto si adept môže regulovať svojou vôľou a v prípade potreby to zastaviť či spomaliť. Stáva sa aj to, že mnohí sa s týmito schopnosťami rodia a nevedia si s tým poradiť a tak namiesto učenia hľadajú spôsob, ako to zastaviť. Ak sa s tým človek narodí, je to tým, že sa v ňom narodí podstata sily, s ktorou dokážeme manipulovať a pracovať. Človek, ktorý k tomu nemá vzťah a skôr má z týchto schopností strach a problémy, to v sebe zablokuje. Občas sa tieto sily v ňom môžu prebudiť a potom z toho vznikajú určité duševné poruchy, človek sa hanbí priznať, čo vidí a cíti. Mnohí to chcú v sebe zablokovať a aj sa im to podarí.

Je na rozhodnutí človeka, či to chce prijať alebo nie. Ak takéhoto človeka chceme viesť, tak úvodné zasvätenie nie je nutné. On to má v sebe.
Ten človek v sebe má schopnosti, len ho treba naviesť, aby tie schopnosti vedel správne využívať, aby sa neotočili proti nemu. Je dôležité, aby človek vedel, s čím vlastne pracuje a ako s tým má naložiť.

Tags:

Tento príspevok bol odoslaný v pondelok, júl 20th, 2020 o 12:54 a je zaradený pod Zasvätenie do mágie. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek