13
máj

Kniha: Ašarat – „Trevor“

   Autor: Asarat   v Kniha | Zobrazené: 466x

 

Limitovaná edícia

Cena: 10,00 EUR  + poštovné

Vydavateľ a distribútor: Aragona s.r.o.

Kniha sa nepredáva cestou kníhkupectiev.
Je distribuovaná len cestou tejto priamej objednávky.

Počet strán: 377

>> Objednať knihu < <

Pútavý príbeh o mladom majstrovi Trevorovi, ktorý bol neofytom tajného učenia v tajnom spoločenstve, (ktoré skutočne aj dnes existuje) nás naplno pohltí a vtiahne do deja až máme pocit, že sme samotným Trevorom.

Príbeh je zameraný nielen na mágiu, sú tu ukážky magických formuliek a úkonov aj hlavne na zvládnutie ega, emócií, trpezlivosti, seba samého a v konečnom dôsledku lásky.

Aj, keď v deji si Trevor prešiel veľkými nástrahami, prekážkami a samotnou silou mágie, musel dôjsť až na dno svojich síl, aby pochopil význam dosiahnutia postu majstra v mágii. Vydal sa na cestu, ktorá mu pomohla pokročiť na jeho ceste a naplniť jeho poslanie. Nemohol ani omylom tušiť, na akú skutočnú cestu sa vydal a, kým sa sám Trevor mal stať.

Vnorte sa do napínavého deja knihy „Trevor“ od autora Ašarat, ktorý je tiež autorom kníh
„Život po smrti a Za závojom smrti.“

Ešte pred tým, ako sa začítate do deja, pripomeniem úžasné slová jedného z Trevorových učiteľov:

  „Pamätaj si, ak raz nebudeš vedieť ako ďalej, tak sa vráť tam, kde si bol naposledy, tam je ukryté riešenie. Ak toto pochopíš, pomôže ti to vrátiť sa tam, kde si to pokazil.“

Želám vám príjemné čítanie.

PS: V knihe je mnoho replík zo skutočných udalostí a veľa skutočných momentov, tak, ako sa v realite odohrali. Kniha je z časti fikcia a z časti opisuje realitu.

 

 

 

 

Tags: , , , , , ,

Tento príspevok bol odoslaný v streda, máj 13th, 2020 o 13:08 a je zaradený pod Kniha. Môžete sledovať akékoľvek reakcie cez RSS 2.0 feed. Môžete zanechať reakciu, alebo spätný odkaz - trackback z Vašej stránky.

13 komentárov

Lumina
 1 

Veľmi sa teším, že Trevorov príbeh už máme vo fyzickej podobe. A v mojej knižnici určite nesmie chýbať. Príbeh zaujme myseľ a fantáziu, prebudí emócie a srdce, a jeho odkazy sa dokážu dotknúť duše…

máj 22nd, 2020 at 10:48
Vhiolynta
 2 

Gratulujem autorovi a všetkým, ktorí sa podieľali na tom, že si tento pútavý príbeh budeme môcť prečítať v podobe knihy. Celý dej príbehu je pútavý a napínavý, poučný a plný mágie…

máj 22nd, 2020 at 10:50
Jarod
 3 

Takto ma zaujala naposledy kniha Pokojamilovného bojovníka. Dej ma úplne pohltil a ťahal čítať, aby som zistil, čo bude ďalej. Čítal som pomalšie, aby mi nič neušlo a, čo ak sa mi podarí vyčítať niečo medzi riadkami. Čo ma prekvapilo, že tu boli uvedené autentické mantry aspoň podľa mojich chabých vedomostí. Opisované niektoré techniky atď. Možno by kniha mohla byť aj nejakým sprievodcom a prvou akousi učebnicou pre niekoho kto sa začína zaujímať o tajomstvá mágie.
Podoba niektorých postáv so skutočnosťou je čisto náhodná. 😀 (Laurence, Tamia, Jeremy, Káali, aby som len niektorých menoval)
Trevor. No toto je pre mňa niekto veľmi zaujímavý. Počas čítania som sa nejako nebadane s ním stotožnil. Našiel som v ňom podobné črty alebo, ako by som to napísal, boje, ktoré zvádza sám so sebou akoby boli opísané moje boje s vlastným ja s mojimi emóciami. Tak isto neverím v seba v mnohých oblastiach. Tak už len veriť v to, že nakoniec sa aj mne podarí tak zvládnuť emócie, hlavne tú, čo sa týka lásky a strachu zo straty lásky (veď ma poznáš). Ale tu je to krásne opísané, že sa to dá. (Priznávam od radosti padlo aj pár sĺz.)
A myšlienka, ktorá sprevádzala od strany 123 (aj to číslo je zaujímavé, náhoda?)
„Pamätaj si, ak raz nebudeš vedieť ako ďalej, tak sa vráť tam, kde si bol naposledy, tam je ukryté riešenie. Ak toto pochopíš, pomôže ti to vrátiť sa tam, kde si to pokazil.“
Táto myšlienka mi vŕta odvtedy hlavou a stále ma núti zamýšľať sa nad ňou. Už len vedieť, kde sa mám vrátiť, kde som to pokazil. Raz to možno zistím.

jún 1st, 2020 at 9:01
Nightsun
 4 

A tak, jedno s druhým. Prišlo niečo, a to bol tento náš príbeh?
Mal som tú česť, byť jedným z tých, ktorí si smeli prečítať Trevora ešte v neúplnej forme, keď z neho boli články písané na našich blogoch. So zvedavosťou som sa vracal skoro každý týždeň na stránku a čakal pokračovanie. Niektoré, boli pútavejšie iné zas chceli trpezlivosť na to prelúskať sa nimi, až sme sa dostali na záver.
Vtedy priznám sa som ešte nevedel doceniť význam cesty stať sa skutočným majstrom.

Po tom ako som do daru dostal, jeden z prvých knižných výtlačkov Trevora. Od málo známeho autora menom Ašarat, ktorého predošlé texty boli skôr náučné. (Za čo ešte raz ďakujem)
Ten sa tentoraz pustil do epického diela. Aké boli a sú stále moje dojmi po prečítaní knihy Trevor?
Od prvého momentu, ako som si sadol na sedačku autobusu a ucítil, chuť k čítaniu akú som neucítil už veľmi dlho. Vzal som do ruky knihu a ponoril sa do slov.
Pričom som v nasledujúcich dňoch celú knihu priam zhltol.
Neopúšťa ma pocit, akoby tesne pod povrchom tak tesne na dosah vnímania, a zároveň tak ďaleko bolo v riadkoch Trevora, napísané oveľa viac.

Trevor je v našom príbehu, mladým Majstrom, učňom tajného učenia, tajného spoločenstva.
Vydal sa na cestu, ktorá mala mu napomôcť pokročiť na jeho ceste, na Ohnivú horu.
Nemohol ani omylom tušiť, na akú skutočnú cestu sa vydal a kým sa sám Trevor mal stať aby mohol dokončiť svoju púť.

Všetci poznáme, slová ako trpezlivosť, počúvanie, strach a umieranie.
Ich dôležitosť mne samému, dala nový rozmer práve pri čítaní Trevorovho príbehu.
Aká dôležitá môže byť Trpezlivosť pri učení, aj keď tisíc krát vám dookola niekto opakuje
to isté? Čo len dokáže správne vypočutie si obyčajných slov?
Aký obrovský význam môže mať ak dokážete správne pochopiť význam strachu vo vašom živote?
A je len jediný spôsob ako sa dá umrieť?
Môžete vlastne pochopiť, niečo ak to nezažijete? Dá vám, niečo z toho vlastne význam ak…
Ste niečo neprežili? Neprecítili? Kde vlastne je tá hĺbka? Ktorú, hľadáte?

Pozrite sa na svet bez očí, a verím že pochopíte aspoň tak málo zo skutočnej podstaty Trevora ako ja sám. Želám vám príjemné čítanie. 🙂

jún 15th, 2020 at 17:35
G.P.
 5 

Knihu som prečítala a páčila sa mi. Pútavý, magický dej s dobrým koncom. Hlavný hrdina Trevor, učeň mágie, pre dosiahnutie vytýčeného cieľa musí aj veľa obetovať. Musí sa trpezlivo a vytrvalo učiť a v konkrétnych situáciách meniť, zachovať si vnútornú rovnováhu. Lebo k výsledku sa dopracuje nielen technikou, ale predovšetkým zvládnutím seba samého, svojej psychiky, emócií.

október 13th, 2020 at 11:24
Saturn
 6 

Ašarat – až s veľkým odstupom času som si našiel čas aj na knihu. A musím povedať, že som zostal veľmi ohromený tým koľko informácií a vecí si vypustil verejne do knihy. Do knihy, ktorá sa verejne predáva. Nechcem kritizovať, ale nemyslíš, že je to na hrane porušenia sľubu mlčanlivosti? Ja viem povieš veď je to fikcia!
Avšak v tej fikcii je strašne veľa popretkávaných realít. Snáď to raz nebudeš ľutovať, že si to takto vypustil do sveta.

január 12th, 2021 at 12:24
Jarka
 7 

„Dostala som darom od kamarátky knihu Trevor od autora Ašarat. Bola som na túre v horách a počas oddychu som sa pustila do čítania. Od prvého momentu, ako som začala čítať tento napínavý a pútavý príbeh, nedalo sa mi prestať. No musela som, šli sme do kopca ďalej. Dej ma preniesol do príbehu, akoby som bola sama Trevorom. Bolo mi ľúto, čo všetko musel prekonať, obetovať, no nakoniec ma potešilo ako zvládol seba samého, svoju psychiku a emócie.
Som rada za takto napísanú knihu, ktorá má v sebe veľa poučenia a zároveň je niečím, čo nás prenesie do sveta, ktorý spoznávame práve v takýchto príbehoch.“

Jarka

september 22nd, 2021 at 11:03
Katka
 8 

„Je to citlivo a precízne napísaná kniha. Dej je emočný o magických neuveriteľných životoch.Tajomno v posmrtných víziách sa preplieta s realitou. Pointu náboženstva pretavil v nové formy. Úvaha cestovatela Trevora je na vysokej úrovni. Píše o kolónii Gnomov a ich obydliach, ktoré budovali s presnosťou. Vedomie komunity dvíha obdivne kútiky úst hore. Spisovateľ má istotu v spoznávaní života a záhad v rôznych ozvenách.Pevne kontroluje a drží text v rukách. Je to zaujímavá a obdivná kniha..“

Katka

september 22nd, 2021 at 11:04
Alexandra
 9 

Tak k tejto knihe by som chcela uviesť že sa mi veľmi páčil štýl písania knihy ako aj príbeh lebo akoby som to povedala, že čitateľ je v obraze na každom fronte a vôbec sa ani na chvíľu nenudí. Pútavo napísaný dej a keď človek číta a vníma medzi riadkami tak sa dozvie veľmi veľa toho o fungovaní napríklad spoločenstiev, mágov, a podobne. Mne osobne dala kniha pohľad na seba cez hlavnú postavu keďže sa často ocitám v situáciách kedy mi vládne moje ego a niečo chcem hneď a nehladím na veci okolo, situácie a nevnímam to z pohľadu techniky všímavosti zo širšieho spektra a potom sa mi to vracia ako bumerang a potom ešte samozrejme problém viery samej seba. Takže mne kniha toto opäť pripomenula aby som na tomto denne pracovala a zmenila to lebo už časom viem ako to celé pôsobí a ako si vlastne kopec vecí sama pokašlem skrz toto práve. Inak určite by som prijala nejaké pokračovanie.

február 16th, 2022 at 11:05
Anat
 10 

Veľmi napínavo a farbisto napísaný román, v ktorom sa stiera hranica medzi fantáziou a realitou.

Je plný odkazov na skutočné magické techniky a ako som ho čítala, cítila som, ako sa mi pri ňom pomaličky otváralo vnútro a mágia sa mi postupne jemne dostávala do krvi.

Súčasne je tento príbeh plný ľudskosti, srdca a aj láska tu má svoje miesto.

Jednoducho, v príbehu mága Trevora, ktorý sa stal Majstrom tajného spoločenstva, a musel prekonať veľa prekážok na ceste svojho poslania, sa nájde mnoho z nás…

jún 13th, 2022 at 10:23
bomagnus
 11 

Tvrdá brutálna pravdivá mágia zabalená do jemne utkaného plášťa fantasy žánru. Keď ti dovolí vyzliecť ten plášť, odhalí ti celú prekrásnu Mágiu v celej svojej nahote.
Nemôžeš ju pustiť z rúk, až pokial spolu nezaspíte vedĺa seba s myšlienkou, nakoĺko to bolo fantasy a nakoľko realita……

máj 29th, 2023 at 22:37
Peter z Košíc
 12 

Trevor je najlepšia kniha tohto žánru, akú som kedy čítal. Nevedel som sa od nej odtrhnúť.

júl 23rd, 2023 at 13:12
Jozef P. - Zvolen
 13 

Moja skúsenosť s knihou Trevor.

Pred nejakým časom sa mi do rúk dostala kniha s názvom Trevor od Ašarata. A konečne sa mi podarilo knihu dočítať, a tak by som chcel napísať môj pohľad na dielo, nie je pohľadom knižného kritika, ale človeka, u ktorého sa pred nejakými dvomi rokmi prebudil záujem o magickú cestu.
Keď som knihu držal na začiatku nemal som žiadnu konkrétnu predstavu o tom, aký dojem vo mne vyvolá, ale aktuálne som už v stave kedy sa k jej obsahu dokážem aj vyjadriť. Knihu som začal po jednotlivých stranách pomaličky lúskať a začal som sa dozvedať o životnej ceste mága Trevora, autor Ašarat v nej opisuje život na hrade, kde mágovia spolu žili, vzdelávali sa v magických oblastiach. Boli si kolegami, kamarátmi a zároveň vytvárali akúsi rodinu. Postupne som si uvedomoval, že obraz hradu je obrazom spoločenstva Selekcia. Autor do knihy vnáša veľa detailov z toho ako funguje naše spoločenstvo. A tak ma okrem inšpiratívnych zážitkov hrdinu, kniha ma nútila aj premýšľať. Zopakoval som si napríklad hierarchické stupne, zaujímavé pre mňa boli opisy jednotlivých paralelných svetov a bytostí žijúcich v nich. Autor ich opisoval mnohokrát tak hodnoverne akoby jednotlivé svety aj reálne zažil. Keby daná kniha bola sfilmovaná, asi by som sa občas prichytil na tom ako mám otvorené ústa a napínavo sledujem čo sa tam deje.
V knihe človek nachádza aj opis toho ako človek, ktorý sa vydá na magickú cestu, má mať zvládnuté svoje emócie, pretože len vtedy keď sa dostane do absolútnej rovnováhy, sa stáva silnejším a sústredeným mágom, ktorý dokáže vnímať energiu z okolia, dokáže sústredene robiť rôzne rituály, vytváranie si silných ochranných bublín. Aj toto mi kniha pomohla si lepšie uvedomiť, v mnohých veciach som sa s mágom Trevorom aj stotožňoval. Jeho život bol zaujímavý, na hrade bol už nejaký ten čas, ale aj napriek tomu že veľa toho vedel, mal problém so svojím sebavedomím, málo si veril a mnohokrát sa podceňoval, ale mal dobrých učiteľov Laurenca a Tamiu, kt. mu dôverovali a postavili ho na skúšku, kde musel veriť sám sebe a vysporiadať sa z mnohými skúškami.
Autor v knihe dobre vyjadril aj to, že dobrý mág, by sa nemal nad nikoho vyvyšovať, mal by mať spracované svoje ego a pýchu, pretože v duchovnom a magickom raste to môže spôsobiť pre človeka veľký pád, a potom je veľmi ťažké sa na tú cestu vrátiť znova, niekto ako Trevor to šťastie mal veľa si na svojej ceste uvedomil a to mu pomohlo následne rásť v jeho vnútre. Uvedomil som si, že človek aj k mágii ako takej by mal pristupovať s určitou pokorou a úctou. Ašarat v knihe pekne vyjadril to, že aj napriek vyššiemu hierarchickému stupňu v mágii, nie je hanbou keď napríklad veľmajster urobí robotu za žiaka 1. stupňa. V knihe sa dá naozaj okrem riadkov orientovať aj medzi riadkami, pretože akokoľvek dobrý mág, by nemal zabúdať na ľudské správanie voči druhým.
V knihe sa mi páčilo to ako bola vykreslená láska medzi dvomi mágmi, a aj napriek tomu peknému musela láska na prvý pohľad skončiť, spôsobilo to vo mne zmiešané pocity, ale postupne som si uvedomoval, že človek si niekedy musí prejsť aj takými vecami, aby sa stal silnejším. A keď si to človek uvedomí na konci svojej skúšky všetko môže vyzerať úplne inak a láska môže pokračovať ďalej v silnejšej podobe.
V závere chcem vyzdvihnúť u Ašarata to akým spôsobom opísal príbeh v knihe, pretože okrem príbehu mága Trevora, sa mu v knihe podarilo aj pôsobiť edukatívne. Podarilo sa mu do knihy vniesť svoje predstavy, štipku fantázie spisovateľa, a fantázia možno nebola len fantáziou ale autorovým prežitkom. Ašarat srdečne ti ďakujem za sprostredkovanie tohto knižného zážitku.

január 19th, 2024 at 18:43

Zanechajte reakciu

Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.


Copyright © 2018 - prirodna-medicina.SELEKCIA.SK - používame WordPress
Design blogov vytvorili InfoCreek