Duše

Lianna
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Po Jún 07, 2021 10:53 am

Re: Duše

Príspevok od používateľa Lianna »

Dobrý deň,

mam taku zvlastnu otazku.... môže dusa opusit telo ked je telo hore? Napr ked je v praci?
Pytam sa preto lebo dnes od rana ako som vstala som sa necitila byt uplne vo svojej koži proste mam vypadky a nepamatam si co som robila akoby som isla na autopilotovi ktory ide automaticky. A dost som si vypocula ze som vobec nevnimala nereagovala akoby som bola duchom nepritomna. Proste taky dost zvlastny pocit neviem to ani opisat. Udajne som rano normalne vstala obliekla sa a isla do prace ale ja si to vobec nepamatam prebrala som sa az v praci akoby som to povedala.... Neviem ako som sa ocitla v praci. Proste som isla asi na autopilotovi. Netusim
Ašarat
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Pi Nov 27, 2020 4:11 pm

Re: Duše

Príspevok od používateľa Ašarat »

Dobrý deň Lianna, Duša sa dokáže čiastočne odpútať od tela ak je telo v hlbokom spánku alebo v bezvedomí, kóme a podobne. Počas fyzickej činnosti ak by sa Duša odpútala od tela došlo by automaticky ku kolapsu fyzického tela. To znamená strata vedomia, infarkt a podobná neželaná udalosť. To najemnejšie by bola strata vedomia.
Lianna
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Po Jún 07, 2021 10:53 am

Re: Duše

Príspevok od používateľa Lianna »

Dakujem za objasnenie :) aspon budem vediet.... tak potom neviem co sa mi prihodilo.
Executor
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jan 07, 2023 3:53 pm

Re: Duše

Príspevok od používateľa Executor »

Ašarat napísal: Po Júl 12, 2021 10:51 am Milá Lianna, žiaľ takto to býva, že dostaneme len náznaky a je našej duši ako sa stým vysporiada. Či pochopí celý rozsah alebo len kúsok alebo na to zabudne. Ja verím, že Vy budete vedieť komunikovať so svojou Dušou a tak nájdete ucelené pravdy aj v tých náznakoch ako Vám chodia.
Síce Lianna asi nestojí o moju odpoveď (navyše neskorú), no riskem to. Aby som reagoval na náznaky, hádanky, či mlčanie, ktoré spomenul aj Ašarat aj Lianna, tak pripadá mi to, že podobne prebieha cielená komunikácia v šamanských cestách. Tiež nedostávam odpovede "jasné ako facka", to asi málokto resp. málokedy. Preto je fajn k tomu zaradiť aj nejakú interpretáciu pocitu a symbolov, možno dokonca použiť metódy, ktoré by vyvstali z úpravy voči výkladu snov, pretože symboly sú stále tou istou rečou. Keďže v tomto prípade ide o prax v čase, kedy si to praktik určí, riadi si sám aj prípravu. Hoci som nepočul, že by sa v šamanizme používala okrem vysilujúceho tanca nejaká dlhá príprava, zaujal ma spôsob opísaný Milanom Rýzlom. V knihe Trans píše o tom, že vrámci mimozmyslového vnímania (ESP, pojem parapsychológie) používa odfiltrovanie svojich myšlienok až natoľko, aby mu ostala len jedna myšlienka, prípadne sa povzniesol aj nad ňu. To má spôsobiť väčšiu objektivitu zachytených informácií a obmedziť zbožné želania praktika a iné nesprávne informácie, skreslenia. Nemám ale odpoveď na to, ako by sa to dalo využiť, ak sa bytosť prihovára samá, v ľubovoľnom čase.
Napísať odpoveď