Práca s energiou

Lianna
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Po Jún 07, 2021 10:53 am

Re: Práca s energiou

Príspevok od používateľa Lianna »

No dobre tak to skúsim a budem sa tesit na stretnutie s vami
Executor
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jan 07, 2023 3:53 pm

Re: Práca s energiou

Príspevok od používateľa Executor »

Opäť neskorá odpoveď, no prinajmenšom si na tému zhrniem vlastné myšlienky.
Najprv teda k tomu ohnivému živlu. Tuším to bol František Bardon, kto opisoval, že je možné nahrnúť množstvo ohnivého živlu do fľaše, nakoniec tam pridať trocha vzdušného živlu a fľaša exploduje, či také niečo. Neverím mu to, no znie to bizarne. Asi by som sa zamyslel aj nad tým, prečo praxovať s tým, čoho máme najviac a nie sa skôr zamerať na osobné nedostatky symbolicky spadajúce pod ostatné živly.
Teraz k osobnej energii. Práca s energiou nikdy nebola seriózne cieľom môjho tréningu, preto som na to s jej vycítením ťažkopádne, skôr sa mi občas udeje ako postranný efekt. Spomínam si napr. na meditáciu, v ktorej sa človek sústredí iba na svoje nozdry, na to, že vdychuje chladný vzduch a vydychuje teplý vzduch. Po tomto cviku som mal zaujímavé "energetické" vnemy okolo nosa, no keď som sa to snažil zopakovať o roky neskôr, nešlo mi to. Podobne sa mi podarilo "prepnúť" do podobného vnímania, keď som cvičil vytváranie si energetického obalu, tam pomáhala trpezlivosť, keďže si to vyžadovalo čas -myslím minutáž v jednom cviku. Zrejme je to nehybnosť tela, ktorá tomu môže napomôcť, asi najľahšie je takúto energiu cítiť v rukách. Podobne, ak sa človek dlhšie sústredí na pocit láskavosti, tak ruky reagujú na túto formu uvoľnenia ako prvé.
Ďalším faktorom, o ktorom viem, je hormonálny stav. Silné nabitie pri sexuálnej abstinencii je síce fajn napríklad pre šport, čo udáva aj množstvo zdrojov zameraných na svetskú prácu na sebe. No v tom sa cítim akoby nepružný, nevnímavý, aj komunikácia vtedy môže ísť ťažšie. Oproti tomu, nie je ideálne ani byť oslabený a vyčerpaný. A teda zlatý stred je niekde medzi tým - stav, kedy som uvoľnenejší a vnímavejší voči energii je azda tým istým, kedy mi aj verbálna komunikácia ide najlepšie.
Napísať odpoveď