Kniha Život po smrti

Ašarat
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Pi Nov 27, 2020 4:11 pm

Kniha Život po smrti

Príspevok od používateľa Ašarat »

Priatelia s potešením oznamujem, že distribútor knihy na základe Vášho záujmu sa rozhodol a urobil dotlač knihy Život smrti.
Teším sa, že sa Vám kniha zapáčila.
Luis
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi Jan 29, 2021 1:42 pm

Re: Kniha Život po smrti

Príspevok od používateľa Luis »

V Ašaratových knihách je i veľa podstatných vecí, no pre čitateľov sa zdajú byť často nepodstatné.
To podstatné im často uniká a myslia si, že to nepodstatné je podstatné.
Pritom odhalené tajomstvá majú pred očami, ale akoby ich občas nevedeli vidieť, chápať, či prijať.
Možno sa však mýlim veď mýliť sa môžem nie? :lol:
Ašarat
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Pi Nov 27, 2020 4:11 pm

Re: Kniha Život po smrti

Príspevok od používateľa Ašarat »

Ja píšem v knihách odhalené pravdy. Kedysi to bolo nemysliteľné. Pred niekoľkými rokmi (asi ta dvadsať rokov) si pamätám, že prvá publikácia Úvod do tajomstiev mágie vyvolala obrovský rozruch vnútri spoločenstva. Uznávalo sa len tradicionalistické učenie ústnym podaním a zapamätaj si. Dnes je normálne, že píšeme aj práce a aj vydávame knihy, aby sa takto, čo najviac zachovalo a posunulo medzi ľudí. Načo je komu mŕtve tajomstvo, ktoré možno poznajú a ovládajú dvaja traja ľudia?
Tara
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Feb 25, 2021 6:59 pm

Re: Kniha Život po smrti

Príspevok od používateľa Tara »

Zachovávať učenie v písanej podobe rozhodne áno, akurát sa potom črtajú dva problémy:
Po prvé, písaný text nikdy plnohodnotne nenahradí praktickú výučbu pod vedením učiteľa. Samozrejme, je to lepšie ako nič a keď tu po nás neostanú žiaci, ktorí by obsiahli komplet učenie, tak nech ostanú aspoň texty. Veď možno sa raz na základe toho niekomu rozsvieti, ak bude mať v duši ten správny základ.

Druhý problém je ale podľa mňa horší a ten súvisí priamo s ľudskou povahou a lenivosťou. Kedysi sme hltali každé slovko, ktoré sa na tieto témy napísalo, pretože ich nebolo veľa. Obracali sme každú vetu sprava-zľava a snažili sa plne pochopiť význam písaných slov. Dnes sa však čím ďalej tým viac stretávame s prístupom, že čo sa nezmestí na jednu A4, je už zbytočné plytvanie slovami. A to je pri všetkej úcte k autorovi tohto citátu blbosť. Pokiaľ dnes niečo ľudia nemajú zhrnuté v niekoľkých jednoduchých bodoch, často sa do čítania ani nepustia, lebo veď kto má mať toľko času. Máme knižnicu plnú textov, o ktoré by sa v minulosti na pôde spoločenstva viedli hviezdne vojny a napriek tomu sa stretávame s tým, že ľudia "nemajú čas ich čítať". Devalvácia hodnoty písaného textu v praxi - čím je ho viac, tým menej si ho ľudia vážia.
Ašarat
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Pi Nov 27, 2020 4:11 pm

Re: Kniha Život po smrti

Príspevok od používateľa Ašarat »

Pani kolegyňa Tara, toto si mi akoby z duše písala. Žiaľ je to tak, prestávame čítať. Pritom v textoch je toľko tajomstiev a právd len ich treba vedieť správne prečítať dušou nie len očami hltať text bez snahy o pochopenie textu. Ako vieš a vedia to aj naši žiaci a kolegovia, odjakživa píšem pravdy dosť otvorene nezaobalene a je to na ľuďoch, či si to prečítajú alebo len knihu založia do poličky.
Tara
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Feb 25, 2021 6:59 pm

Re: Kniha Život po smrti

Príspevok od používateľa Tara »

Nuž, kto hľadá, nájde. Kto číta s otvorenou dušou, veľa pochopí. Asi nemá zmysel trápiť sa tým, či ľudia čítajú málo alebo veľa. Niekoho vnútro vedie a duša si tie informácie pýta. A niekoho nedonútiš ani nasilu.

A asi je to takto správne. Keď sa na to pozrieme z iného uhla, nikdy neboli tajomstvá chránené lepšie ako teraz - všetkým na očiach. Lebo v tej záplave informácií skutočnú pravdu rozozná len ten, kto ju má nájsť.
Šakal
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Dec 01, 2020 5:54 pm

Re: Kniha Život po smrti

Príspevok od používateľa Šakal »

Súhlasím, nastal čas dať pravdu na piedestál lebo ľudia v dnešnej dobe sú hluchý a slepý aj mozog majú preťažený balastom. Je pravda kto to potrebuje ten to aj nájde...
Vhiolynta
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Dec 17, 2020 7:59 am

Re: Kniha Život po smrti

Príspevok od používateľa Vhiolynta »

Rada sa pripojím do diskusie. Témy v knihe sú napísané ako keby som čítala učebnicu. Vlastne nie ako keby, ale je to ozajstná učebnica. Rada sa často vrátim k niektorým témam a znovu si ich prečítam. Veľmi ma zaujala téma "Duša po smrti a cesta tunelom" a "Vznik paralelných svetov".... teda najradšej by som napísala celý obsah knihy. Je to skvelá kniha. Ktovie, či by sa dalo napísať pokračovanie.
Informácie v hodnotných knihách sú vzácnosťou. A táto kniha hodnotnou je.
Ašarat
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Pi Nov 27, 2020 4:11 pm

Re: Kniha Život po smrti

Príspevok od používateľa Ašarat »

Kolegyňa Vhiolynta ďakujem za slová chváli. Nuž teraz nič nepíšem, tak by som mohol zvážiť, či danej knihe nenapísať pokračovanie. Pretože do jednej knihy som aj tak nedokázal všetko vtesnať, čo som chcel k danej téme napísať. Kto vie možno ma chytí inšpirácia a myšlienky dám opäť dokopy a možno z toho niečo vznikne.
Napísať odpoveď