Definícia synchronicity a kritériá úspechu

O mágii
Executor
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jan 07, 2023 3:53 pm

Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Executor »

Ahojte, ďalšia z rady technických otázok:
Používate ustálenú definíciu synchronicity, ktorou sa riadite? Mám na mysli hranicu, ktorá oddeľuje to, čo ešte považujete za zvláštne (magický vzorec / pattern / výsledok rituálu, hoci vedľajší ) a čo už len za dianie, ktoré nebolo ovplyvnené mágiou a stalo by sa tak, či tak. S istotou síce nevieme, ktorá udalosť bola ovplyvnená rituálom, ale nejaké tušenie musí byť možné, ak máme v praxi niečo odpozorovať a zlepšiť.

S tým súvisí trocha aj to, ako vyhodnocujete svoje výsledky rituálov. Možné výsledky, ktoré v tom vidím sú:
a) synchronicita bijúca do očí -avšak nemusí byť len pozitívna, môže vypáliť opačne, ako sme chceli,
b) cieľ splnený, ale nenápadným spôsobom,
c) dobrá sústredenosť počas rituálu a jeho kvalita precítenia.
Aké kritéria zlepšenia vidíte vy? :)
Vhiolynta
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Dec 17, 2020 7:59 am

Re: Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Vhiolynta »

Ahoj,
skeptik by povedal, že synchronicita nie je výsledkom akéhosi vyššieho zmyslu, je iba produkciou našej vlastnej mysle.
Synchronicita popisuje udalosti, ktoré prichádzajú náhle a bez predchádzajúcich plánov, ale napriek tomu sú pre nás niečím významné.
Mágia má svoje pravidlá a zákonitosti.
A aké kritériá úspechu - zlepšenia? Najlepšia je asi práca na sebe, introspekcia, aby naše ego neskákalo od pojmu k dojmu a vedeli sme či už v mágii, alebo v iných aktivitách čo chceme.
Ašarat
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Pi Nov 27, 2020 4:11 pm

Re: Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Ašarat »

Ako to vyhodnocujeme? Ak je klient ochotný dať spätnú väzbu, tak podľa spätnej väzby vyhodnotíme, čo, kedy, ako vyšlo.
Cháron
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St Jún 16, 2021 5:53 pm

Re: Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Cháron »

S praxe môžem povedať, že výsledok závisí od niekoľkých aspektov.
Laicky povedané, od toho ako sa vyspí klient.
Od pravdy a úprimnosti klienta. Od okolia a toho, čo daný klient potrebuje.
Niekedy mág len pohne kamienkom a spustí sa lavína.
Mág ako taký, ale je ten čo má vyhodnotiť situáciu pred začiatkom.
A usúdiť, do akej miery môže pracovať.
Executor
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jan 07, 2023 3:53 pm

Re: Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Executor »

Tu by sa dalo pokračovať možno ešte ďalšou otázkou, vďaka tomu, že ste spoločenstvo. Totiž pokiaľ máte v rámci spoločenstva skupinový rituál, zrejme ho aj nejako vyhodnocujete. Už neviem, či tiež spoločne. Ak áno, skúsili ste svoje zápisy z neho urobiť pokiaľ možno v zjednotenej forme, aby aj spoločné vyhodnotenie išlo ľahšie?
Lianna
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Po Jún 07, 2021 10:53 am

Re: Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Lianna »

Mňa skôr zaujíma prečo takéto otázky nedavas na discorde? Alebo je tam strach že s teba spravia rovnakého blázna a pomätenca ako z fenixa? Lebo tam ste si z neho robili srandu
Executor
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jan 07, 2023 3:53 pm

Re: Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Executor »

Teraz zachádzaš do Offtopic, ale nech sa Ti páči. ;)
Hovoríš o kolektívnej vine. Otvorene som povedal, čo sa mi nepáči na Fénixovom zmýšľaní a prezentácií, takisto som popísal prečo sa mi to nepáči. Hádam na nesúhlas vyjadrený konštruktívne ešte mám nárok. A takisto mu to píšem aj v súkromnej komunikácií, pričom je jasné, že spolu väčšinou nesúhlasíme - aké posvätné stretnutie protipólov! :) Keď on sám mal pocit, že som ho nejak zhadzoval tak by mi to snáď povedal, alebo by v komunikácií nepokračoval, nie?
K tomu, že som otázky nepoložil na Discorde... hmm, otázku o vedení denníka fyzicky vs. elektronicky som položil, a stalo sa z toho vcelku úspešné vlákno, do ktorého si sa žiaľ Ty nezapojila. No Discord funguje na inom princípe zobrazenia a systém ako ho sledovať je iný, tam jednoducho nechcem dávať veľa vecí paralelne, radšej by som to urobil postupne, rozložene v čase. A celú kolekciu otázok som položil Pútnikovi, ktorý vôbec nie je miestnym tyranom.
Dúfam, že som Ti na otázku odpovedal jasne a transparentne, ako sa patrí v rámci dobrých spôsobov, drahá Lianna. ;)
Lianna
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Po Jún 07, 2021 10:53 am

Re: Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Lianna »

Taktiež som prekvapená z Ašarata ze ti odpisuje ale to je len moj nazor mozno keby videl ako jednate na discorde s ludmi tak by mal rovnaky nazor na to ako ja lebo tam sa hrate aky ste velky odbornici na magiu a pritom jej sami nerozumiete.....
Neakceptujete iny nazor ludi lebo pokial nieje ako vas tak ich hned idete ukamenovat
Pokial sa ludia riadia podla svojej intuicie ci podla komunikacie s dusou zase ich idete ukamenovat lebo podla vas pokial nemaju nastudovanych tych ludi co pisali rozne knihy o magii a neviem este o com zase su nevzdelany a hlupy
Clovek ma iny uhol pohladu tak neakceptujete lebo sa to nezhoduje s vasim uhlom pohladu
Ludia sa tam boja napisat nielen svoj nazor ale vsetko...svoju skusenost, prax proste vsetko..... a presne takyto prístup viedol v kazdej spolocnosti spoločenstvo k zaniku a rozpadu..... magia ako taka nema ludi rozdelovat ale spajat....magia je tu od toho aby nam bud pomahala alebo nas chranila ci liecila....ma nam pomoct porozumiet veciam ako takym preco sa deje hento alebo tamto.... pokial jej nechceme rozumiet alebo verit tak nikdy magiu ako taku clovek nepochopi to iste ti pisal aj fenix.... magia je zivot, životný štýl, magiou dychas, precitujes telom dusou.... a ano nieje to s nou nikdy lahke lebo raz si hore a raz dole ja to hovorim ze som ako na kolotoci..... knihami som sa neriadila ale riadim sa sama sebou a nelutujem toho a nahodou ked nieco neviem alebo sa potrebujem poradit ci prejednat niektore veci tak mam na to fenixa..... lebo momentalne je to jedina osoba ktora je na tej istej vlne ako ja a preto jedina osoba v magii ktorej plnohodnotne doverujem a verim.tak ako sa on moze spolahnut na mna tak ja na neho. Prero som toho názoru ze magia nema byt na rovine samoty ale na rovine spolupráce a dovery. Takze pokial mevies toto pochopit magiu ako taku nikdy nepochopis a knihy ta to presne toto nikdy nenaucia.
Executor
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jan 07, 2023 3:53 pm

Re: Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Executor »

Prepáč, ale na myšlienky založené na spoločnom pluráli skupiny, kolektívnej vine a hádzaní do jedného vreca Ti viac reagovať nebudem.
Mňa hádžeš do vreca s ľuďmi čo sa "hrajú na odborníkov", keď kladením svojich otázok implicitne priznávam, že sa do role autority nestaviam? Takisto sa nezastávam ani premotivovaného čítania kníh, pretože nápadov na prax mám dosť aby vystačili na dlhé obdobia, a tak by mi bolo logicky zbytočné čerpať viac a viac impulzov z teórie, ktoré by len ostali nevyužité.
Nespochybňujem, že ľudia s daným Discordom mali zlé skúsenosti, počul som o nich aj z iných dôveryhodných strán, že sa tam zle jednalo. Mimochodom, na ten Discord sa môže prihlásiť každý a nie len to - všetky príspevky konkrétneho užívateľa sa dajú odfiltrovať a zobraziť. To je z mojej strany všetko. ;)
Cháron
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St Jún 16, 2021 5:53 pm

Re: Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Cháron »

Myslím, že odpoveď k vyhodnoteniu rituálu.
By som napísal asi takto.

Spoločenstvo tvoria jednotlivci.
Každý z nás vníma svet inak.
Dávame samozrejme vyhodnocovaniu určitú jednotnú podobu.
Každý z nás dokáže situáciu vyhodnotiť svojim jedinečným spôsobom.
Svojim spôsobom je aj neúspech úspechom.
Je to zbieranie skúsenosti.
A niekedy môže byť úspech neúspechom.
Napísať odpoveď