Trpezlivosť vs. dynamika praxe

O mágii
Executor
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jan 07, 2023 3:53 pm

Trpezlivosť vs. dynamika praxe

Príspevok od používateľa Executor »

Nasledovná otázka je zameraná ako na cvičenie, tak na techniky, ktoré sa opakujú (napr. autosugescia, sviečková mágia, vizualizovanie niečoho). Praktikovi, ktorý objavuje novú techniku/cvik hrozí, že bude netrpezlivý a vzdá svoju snahu skôr, než dosiahne nejaký efekt, prípadne sa nechá roztpýliť a začne robiť niečo iné. Na opačnej strane spektra je riziko, že sa bude pridlho venovať niečomu, čo nefunguje. Máte teda kritériá, ktoré môžu pomôcť pri hľadaní rovnováhy medzi trpezlivosťou a drilovaním na jednej strane, a pestrosťou experimentovania na strane druhej? Kedy rozpoznávate, že je správny čas na zmenu?
Ďalej k tomu možno pridať otázky: ako sa vysporiadavate s monotónnosťou, ktorá sa pri opakovaných cvikoch objavuje a časom je nepríjemná?
Stalo sa vám niekedy, že ste sa vpred posunuli slepačími krokmi a teda bolo ťažšie spozorovať pokrok?
Vhiolynta
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Dec 17, 2020 7:59 am

Re: Trpezlivosť vs. dynamika praxe

Príspevok od používateľa Vhiolynta »

Ahoj,
najdôležitejšia je práca na sebe, trpezlivosť a trpezlivo pracovať na sebe. Zatiaľ som sa v mágii s monotónnosťou nestretla. To máš ako v škole. Vždy sa musíš naučiť niečo, čo ťa posunie. Ak si z učenia vyrobíš monotónny tréning, tak potom nemáš správny postup. Je vhodné začať odznova.
Pokrok, si myslím, je už to, že si píšeme a vymieňame si informácie. A či naša konverzácia bude aktívna, či nie, záleží na nás.
Tak je to aj v mágii. Všetko záleží na nás a na našich možnostiach. Ak v sebe nič nenájdeme čo by nás vo výukách posúvalo, potom je to presne tak ako píšeš. Potom sa hľadá chyba v druhých.
V mágii drilovanie neexistuje. Buď vieš, máš nato, skúšaš, trénuješ, učíš sa...., ale nabifľovaná poučka bez praktického použitia je len poučka.
Ašarat
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Pi Nov 27, 2020 4:11 pm

Re: Trpezlivosť vs. dynamika praxe

Príspevok od používateľa Ašarat »

Neviem, či sa niekto u nás stretol s monotónnosťou. Snažíme sa učiť tak, aby to ľudí bavilo. Iste cesta z jednotky na štvorku (na štvorke sa človek u nás stáva majstrom) je zdĺhavá a náročná. Avšak ani tam nehrozí monotónnosť, pretože sú to témy ktoré je na úvod potrebné pochopiť a uchopiť. A tam sa jedinec naučí aj trpezlivosti.
Cháron
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St Jún 16, 2021 5:53 pm

Re: Trpezlivosť vs. dynamika praxe

Príspevok od používateľa Cháron »

Tlačiť na niečo, čo nejde nemá podľa mňa zmysel.
Proste pracujem, ale keď sa na to necítim. Proste nechám rozpracovaný projekt na neskôr,
doprajem si čas na oddych a získanie nového pohľadu, a vrátim sa k nemu v ten správny čas.
Tu by som doplnil, k trpezlivosti a dynamike aj tvrdohlavosť.
Myslím, že každý v istom okamihu vie, aj keď si to neprizná. Že teraz to nejde.
Jednoducho povedané, rob čo ťa baví. Ak to už robíš z povinnosti tak to nie je ono.

Znovu môžem zložiť poklonu svojim učiteľom.
Ani trochu nie som študijný typ, no vždy ma bavila výučba.
Monotónnosť a mágia? To mi proste nejde dokopy.
Pre mňa je mágia o slobode. Pusti sa do toho po čom ti srdce baží,
Môže sa stať, že dostaneš dobrú lekciu.
Napísať odpoveď