Udržateľnosť kondície

O mágii
Executor
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jan 07, 2023 3:53 pm

Udržateľnosť kondície

Príspevok od používateľa Executor »

Ahojte,
zakladám prvú tému z tých vecí, ktoré ma okolo praxe zaujímajú najviac: udržateľnosť kondície v cvičeniach mysle. Zo skúseností vidím, že nie len vizualizácia, ale aj iné funkcie, ako napríklad zapamätanie snov sa ľahko znižujú, ak sa im človek nevenuje, dokonca aj keď sa venuje nejakým iným cvikom. Ako ste teda pristúpili k tomu, že čas je obmedzený a tak sú obmedzené aj možnosti udržiavať sa v tom, čo ste cvikom získali?
Vidím tu tri možné prístupy:
1) častá rotácia cvikov,
2) použiť cviky, ktoré spájajú rôzne prvky, napr. dychový cvik s vizualizáciou,
3) udržiavať sa v tom, čo budeme v živote potrebovať - toto je dosť závislé od predvídavosti
Každopádne, kvôli obmedzeniam života si predstavujem majstra ako niekoho, kto nie je neustále v top forme, ale ako niekoho, kto cez cvičenia už vie, ako dobrá kondícia vyzerá, vie ako ju nabrať, ako dlho to môže trvať a aké úsilie potrebuje vynaložiť.
Za odpovede ďakujem vopred.
Vhiolynta
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Dec 17, 2020 7:59 am

Re: Udržateľnosť kondície

Príspevok od používateľa Vhiolynta »

Ahoj,
presne ako píšeš, je to o tréningu a neustálom udržiavaní sa vo "forme", v kondícii. Poctivý tréning robí majstra. A samozrejme je potrebný aj čas na oddych. Nie je vhodné prepínať sily.
Veľmi vhodné sú meditácie, joga a samozrejme všetky dychové cvičenia. Tréning vizualizácie je taktiež dôležitý.
Píšeš o obmedzeniach života. Myslím, že život ako taký nemá obmedzenia, tie si vyrábame my sami.
Mágia je podľa mňa celoživotné štúdium, takže ako dlho bude niečo trvať záleží na nás. A aká bude naša kondícia je tiež v našich rukách, pretože musíme vedieť čo od toho konkrétneho tréningu, či akcie očakávame, na čo máme sily a teda čo zvládneme. Ak nie sme si v niečom istí, je vhodné sa poradiť so skúsenejším.
Ašarat
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Pi Nov 27, 2020 4:11 pm

Re: Udržateľnosť kondície

Príspevok od používateľa Ašarat »

Kondícia závisí aj od veku alebo inak, viac od toho v akej kondícii je telo človeka. Ak mám zdravotné problémy som v inej kondícii ako mladý zdravý človek. A tu prichádza umenie Majstra akéhokoľvek stupňa, či Kňaza, Veľkňaza. (U nás je a deväť hierarchických stupňov) Je proste na tom, kto čo dosiahol, aby dokázal aj keď telo nie už v dobrej kondícii, že sa to naučil správne a v každej dobe - aj telesnej indispozície dokázal mágiu aplikovať a s ňou pracovať.
Takže, ak je niekto skutočne mágom nezáleží v akej je telesnej kondícii, ale v akej je duševnej kondícii a podľa toho pracuje.
Cháron
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St Jún 16, 2021 5:53 pm

Re: Udržateľnosť kondície

Príspevok od používateľa Cháron »

Ako spomenul kolega Ašarat, umenie Majstra.

Spomínam si, keď som bol ešte necelý rok v Selekcii, a pri jednej pre mňa veľmi pamätnej akcii,
sme sa rozprávali. Bolo na ňom vidieť ako ho pobolieva chrbát a nie najlepšie sa mu stojí.
Trochu som sa o neho aj bál, priznám sa vtedy som netušil ešte čo nás čaká.
A v tom ako nastala jeho úloha... Vykročil. Jeho premena nebola len na úrovni Veľkňaza, ale
tým ako zhodil svoju masku. Zhodil aj fyzické neduhy a s autoritou samotného osudu
vykročil v pred. Ten moment mám pred očami do dnes. Zvyšok akcie zvládol bez zaváhania.

To kým bol a kým sa stal, ukázalo akú kondíciu má ako mág.

Vtedy som pochopil, aké dôležité je pracovať na svojom vnútri.
Preto Executor, moja odpoveď pre teba je takáto.
Zapracuj na tom kto si, spoznaj sám seba do tých najväčších hĺbok.
Spoznaj seba ako človeka a spoznaj seba ako Mága.
Očisti sa od nánosov života, a keď nastane moment v ktorom budeš
potrebovať byť mágom. V tom momente budeš ovládať svoje
umenie na tej najvyššej úrovni. A tak ako to bude potrebné.
Samozrejme uč sa, trénuj a zbieraj vedomosti. Otváraj sa ako doteraz.
Neprestávaj sa rozvíjať, no nezabúdaj na základy.
Naposledy upravil/-a Cháron v St Jan 18, 2023 1:02 am, upravené celkom 2 krát.
Executor
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jan 07, 2023 3:53 pm

Re: Udržateľnosť kondície

Príspevok od používateľa Executor »

Tu ma zaujalo spomenutie možnej nezávislosti duševnej kondície od tej fyzickej. Tuším to bol Robert Moss, kto bol síce mladý, ale mal chatrné zdravie a napriek tomu (alebo paradoxne vďaka tomu?) sa mu snívali veľmi zaujímavé a živé sny, čo ho v jeho životnej ceste priviedlo k intenzívnej práci so snami. (Inak ako autor je tiež celkom fajn, mám od neho prečítanú knihu Vědomé snění, 2009 a verím mu, že aj ostatné knihy napísal dobre).
Napísať odpoveď