Definícia synchronicity a kritériá úspechu

O mágii
Cháron
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St Jún 16, 2021 5:53 pm

Re: Definícia synchronicity a kritériá úspechu

Príspevok od používateľa Cháron »

Aby sa teda aj Fénix vyjadril, už keď ho tu spomínajú.

Ten rád objavuje nové miesta, spoznáva nových ľudí.
Čo so sebou prináša krásu nového.
Nesie to so sebou, ale aj riziko nesúhlasu iných ak
niekde vyjadrím svoju zvedavosť a názor.

A tak sa aj stalo, že som objavil miesto kde ma lákal už názov. Predsa "Ideme cestou mágie." Vzbudí v našincovi celkom zvedavosť, hádam sa tam stretnem s niekým kto bude mať chuť sa o ceste k mágii ako takej rozprávať. A tak som prispel k ich práve prebiehajúcej téme svojim názorom. Bola v rámci histórie a ja som hlavne bol zvedavý na ich reakciu.

Poznáte môj pokojný prejav a ak si este spomeniete na mňa, na začiatku mojej cesty. A porovnáte ten rozdiel. Tak by ste vedeli porovnať, to čo sa v tom momente ako som nadhodil svoj názor, na danom discorde (komunikačný kanál, na spôsob programu skype) dialo. Spustila sa priam kamenná lavína. Asi mali pocit, že ma ňou zasypú a pochovajú pod ňou.
Keďže som tam bol nový a čakali, že i v rámci mágie, a práce so svojim vnútrom som nováčik, ale ja som len stál bokom a občas prihodil kde tu kamienok, aby sa predsa len tak nezastavila. Na ich výsmech, nadávky a potrebu dôkazov, som reagoval pokojne.
Bola to taká nádherná ukážka nezvládnutého ega a emócií, akú málokedy vidíte v rámci nejakého miesta. A zdalo sa, že keď som odmietol ja reagovať emočne, to daných zástupcov skupiny vytáčalo ešte viac.

Oni poznajú len čo poznajú, a ak niekto prednesie čokoľvek čo nepoznajú alebo poznajú inak. Ich reakcia je jednoducho: výsmech, skryté urážky a zosmiešňovanie. Bez záujmu o to pozerať sa na tému z iného uhla pohľadu ako je ich vlastný.
A tak som sa s daným miestom rozlúčil, predsa nemôžem pridať nový názor tam kde už všetko vedia.
(K pútnikovy sa vyjadrovať by pre mňa nemalo zmysel, ako zástupca miesta kde sa ľudia zaujímajú o mágiu, by som čakal z jeho strany rozhľad, a nie to, že bude vždy ako prvý spochybňovať a označovať názor iného, ešte pekne povedané za smiešny.)

Executor, odpisujem ti a komunikujem s tebou, pretože si vyjadril záujem o komunikáciu. Ako jeden z mála, z daného miesta si mi napísal súkromne. Nemám dôvod ti neodpovedať, odpoviem ti ako odpovedám aj iným. Nespájam reakciu v rámci kolektívnej debaty, kde je ľahšie sa pridať na stranu väčšiny ako sa zamyslieť nad podstatou veci.
A rozhovor medzi dvoma ľuďmi, ochotnými spoznať nový pohľad na rôzne témy.

Lianna ďakujem Ti za dôveru. Dôverujem Ti rovnako.
Napísať odpoveď